ARAMAYI KAPAT

New Balance Riva Yarı Maratonu & 10K Koşusu, 18 Eylül 2011

New Balance’ın spora ve sporcuya destek olmak için Yarış Takvimi ile birlikte düzenlediği koşular devam ediyor. Mayıs ayında Bozcaada’da düzenlenen koşu sonrasında, New Balance bu kez de sporseverleri  “New Balance II.Riva Yarı maratonu ve 10K Koşusu” ile 18 Eylül 2011 Pazar günü Riva’da buluşturdu..

Koşuya katılan sporcular sabahın erken saatlerinde start alanında gelmeye başladılar ve yarış öncesinde New Balance çadır alanında yarış saatine kadar kısa koşular, ısınma hareketleri yaparak yarışa hazırlandılar.

Yaklaşık 700 sporcunun katıldığı koşuda sporcular 10km ve 21km’lik parkurlarda yarıştılar.

Yarı maraton mesafesinde birinciliği erkeklerde 1:09:49 luk derecesiyle Ozan Demir, kadınlarda ise 1:20:41 derecesiyle Bahar Doğan alırken 10km’de Mestan Turan 33:39 ile erkeklerde, Şennur Atlı 46:27 ile kadınlarda dereceye girdiler.

Atletizm Federasyonu'nun takviminde de yer alan koşu, bir festival havasında geçti. Yarışa katılanlar, yakınları ve aileleriyle birlikte çeşitli aktivitelerle eğlenceli saatler geçirdi. Koşu sonrasında Model grubunun konseri ile New Balance alanındaki coşku arttı ve Model grubu dinleyenleri kendine hayran bıraktı.Sporseverleri, sporla daha çok bir araya getirmeyi hedefleyen New Balance Maratonları'nın bir sonraki etabı 20 Kasım 2011'de Şanlıurfa'da koşulacak.

Videolar


Fotoğraflar