ARAMAYI KAPAT

2 Kasım 2014 Büyükada

Mayıs 2011 yılında Bozcaada koşusuna destek ile başlayan serüven, yılda en az üç yarış yapmayı misyon edinmiş bir ekiple yoluna devam etmektedir. Türkiye’de daha önce koşu yarışı yapılmamış lokasyonlardan çıkışını alan New Balance koşuları, bulundukları illerde gelenekselleşmesi için teklifler alan nitelikte gelişimini sürdürmektedir. 2014 yılının son New Balance koşusu Büyükada’da 2 Kasım Pazar  günü gerçekleşecektir.

Genel Bilgi:
Büyükada’da 2.’si gerçekleştirilecek olan New Balance koşusu 2 Kasım 2014 Pazar günü 10:00’da start alacaktır. Mehmet Bölük Parkı’nda start alacak olan yarış adanın etrafındaki 11.2 KM’lik turdan sonra tekrar aynı noktada son bulacaktır. 

Yarış öncesi toplanma alanı Atatürk Meydanı’dır. Bu meydanda New Balance logolu çardaklar altında dinlenme alanları koşucuları ve ailelerini karşılayacaktır. Ayrıca, yarış öncesi toplu ısınma aktivitesi de burada olacaktır.  Koşucuların aileleri, arkadaşları ve seyirciler, yarış sonrası bu alana geri dönecek sporcularımızı beklerken müzik yayınını dinleyip keyifli zaman geçirebilirler.Kontenjan 3000 koşucu ile sınırlıdır. Kayıtlar kontenjan dolana dek ya da 30 Ekim tarihine kadar www.newbalancerun.com sitesinden gerçekleştirilecektir. Bu tarihlerden sonra kayıt imkanı olmayacaktır.

Koşuda 18 yaş alt sınırı bulunmaktadır. Yalnızca 16-18 yaş arası sporcular velilerinin noterden temin edeceği taahhütname ile 1 yıl içinde New Balance’ın düzenlediği tüm yarışlara katılım sağlayabileceklerdir. Ayrıntılar için New Balance ekibiyle irtibata geçilebilir.

Büyükada’da kalmayı planlayan koşuculara, koşu kaydını yaptırmadan önce otel rezervasyonlarını garantilemeleri tavsiye edilmektedir.

Kayıt:
Kayıtlar yalnızca www.newbalancerun.com sitesinden kabul edilmektedir. Kayıtlar sitede anlatılan şekilde tamamlanabilir. Ödemeler kredi kartı ve havale/eft yolu ile kabul edilmektedir. Bunun dışında yarış kayıt periyodu süresince New Balance mağazalarından (Vepa Outlet mağazaları hariç) alınacak olan performans ayakkabıları, ücretsiz kayıt imkânı sağlayacaktır. Yarışmacılar, kayıtlarını oluşturup, ödemelerini tamamladıktan sonra kayıtlı sporcu listesinde isimlerinin olup olmadığını kontrol etmelidirler. Havale/EFT yolu ile ödeme yapanların isimleri en geç 3-4 gün içinde kayıtlı sporcu listesine düşmektedir.

Kitlerin Teslimi:
Koşu kitleri aşağıdaki New Balance mağazalarından 21-31 Ekim tarihleri arasında koşuculara teslim edilecektir:

İstanbul: Aqua Florya, Akbatı, Kanyon, Akmerkez, İstinye Park, Beyoğlu, Palladium, Şaşkınbakkal, Capacity, Maltepe Park ve Zorlu

Ankara: Kentpark, Panora

İzmir: Agora, Alsancak

Eskişehir: Espark

Antalya: Terracity

Bursa: Korupark

Bulunduğu şehirde yukarıda listelenmiş NB mağazası bulunmayan katılımcılara çip ve göğüs numaraları adreslerine kargolanacaktır. KAtılımcıların adreslerini doğru girmeleri gerekmektedir.

Kitler; 1 adet NB çanta, t-shirt, yarış programı, zaman çipi ve göğüs numarasından oluşmaktadır.

Parkur

Parkur Mehmet Bölük Parkı’nda  başlayarak, Nizam Mahallesi istikametine doğru, Büyüktur tamamlanarak tekrar Mehmet Bölük Parkı’nda son bulacaktır. Parkur 11,2 km’dir. Koşu sabah saat 10.00’da start alacaktır.

Büyükada’ya ulaşım ve konaklama:
Büyükada’ya ulaşımı tüm sporcular ve aileleri kendi imkanları ile sağlamak durumundadırlar. New Balance bu konuda herhangi bir tur şirketi ile çalışmamaktadır.

Büyükada’ya motor/vapur seferleriyle ilgili Kış tarifesi henüz yayınlanmamıştır. Detaylı bilgiler yarış öncesi yayınlanacaktır.
http://www.adalar.bel.tr/vapur-motor-ido-seferleri.asp

Ödüller:
Genel Kategori (10K ve 21K):

Kadınlar 1.’si: Tam altın, New Balance Performans ayakkabısı, Kupa ve Madalya
Kadınlar 2.’si: Yarım altın, New Balance Performans ayakkabısı, Kupa ve Madalya
Kadınlar 3.’sü: Çeyrek altın, New Balance Performans ayakkabısı, Kupa ve Madalya
Erkekler 1.’si: Tam altın, New Balance Performans ayakkabısı, Kupa ve Madalya
Erkekler 2.’si: Yarım altın, New Balance Performans ayakkabısı, Kupa ve Madalya
Erkekler 3.’sü: Çeyrek altın, New Balance Performans ayakkabısı, Kupa ve Madalya

Yaş Kategorileri (10K ve 21K):
Kadınlar ve Erkeklerde yaş kategorilerinde madalya ödülü verilecektir.
Kadınlar: 35-39 Yaş, 40-44Yaş, 45-49 Yaş, 50-54 Yaş, 55-59 Yaş, 60-64 Yaş, 65+ Yaş
Erkekler: 35-39 Yaş, 40-44Yaş, 45-49 Yaş, 50-54 Yaş, 55-59 Yaş, 60-64 Yaş, 65-69 Yaş, 70-74 Yaş, 75-79 Yaş, 80+ Yaş

PROGRAM
________________________________________
2 KASIM 2014 - PAZAR
07:00 – 09:00 Atatürk Meydanı’nda toplanma (Büyükada iskelenin sağ tarafındaki meydan)
09:20 – 09:35 Toplu ısınma etkinliği
10:00 – 10:05 Start (Mehmet Bölük Parkı)
11:40 – 12:10 Ödül Töreni