ARAMAYI KAPAT

15 Eylül 2013 Büyükada

 

15 Eylül’de gerçekleştirdiğimiz New Balance Büyükada Koşusu, yazın bitmesine yakın herkes için güzel bir hafta sonu kaçamağı fırsatı oluşturdu. Özellikle New Balance 2013 Koşu Programı içinde yer alan iki yeni destinasyondan biri olması sebebiyle Büyükada’ya ilgi çok yüksekti. Doğal güzelliği ve ihtişamlı mimari yapılarıyla bilinen Büyükada’yı koşarak turlayan sporcuların yanı sıra koşu boyunca fayton trafiğinin de kapalı olmasını fırsat bilen vatandaşlar da koşuya yürüyerek dahil oldular.

Büyükada’nın Büyük Tur güzergahında gerçekleştirilen koşuya kayıtlı 1277 sporcu katıldı. Toplamda 11.174 km olan parkur, koşuya katılan sporcuların beğenisini de fazlasıyla topladı. Büyükada’nın özellikle yarış sonrasında keyifli vakit geçirmek için çok çeşitli mekan ve aktivite alternatifleri sunuyor olması da New Balance Büyükada Koşusu’na gelen sporcu ve yakınlarını mutlu eden bir başka unsurdu.

New Balance Büyükada Koşusu’nun erkekler kategorisinde birinciliği 34:44’lik derecesiyle Kenyalı Moses Too alırken, ikinciliği 35:18’lik derecesiyle Etiyopya’dan Fetene Alemu Regasa aldı. Koşunun üçüncülüğü ise 37:02’lik derecesiyle Türkiye’den Aykut Taşdemir’e gitti.

Kadınlar kategorisinde ise ilk üç dereceyi Türk sporcular aldı. 41:50’lik derecesi ile Senem Çağan birinci olurken; Yeliz Ay Yıldız 49:09’luk derecesiyle ikinciliği, Esra Şanal da 50:51’lik derecesiyle üçüncülüğü aldı.