ARAMAYI KAPAT

1 Haziran 2014 Eskişehir

Geçen sene gerçekleştirdiğimiz ilk koşunun ardından ikincisini düzenlediğimiz New Balance Eskişehir Yarı Maratonu ve 10K Koşusu beklenenin üstünde bir ilgiyle karşılandı. Daha ilk koşudan New Balance koşularının vazgeçilmez destinasyonlarından biri olacağını ispatlayan Eskişehir, koşu için gelen sporcularımızı bu yıl da tüm güzelliği ve misafirperverliği ile ağırladı. Bu ilginin gelecek yıllar içinde daha da artacağını şimdiden görüyor olmamız da bizleri en çok sevindiren konuların başında geliyor.
 
Geçen yıl da olduğu gibi Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in ve çok değerli ekibinin yarışa verdikleri destek, bu organizasyonun büyümesindeki en büyük katma değeri oluşturdu. Havanın yağışlı olmasına rağmen toplamda 1050 kayıtlı sporcudan 888 kişinin yarışı bitirmesi de, gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz yeni New Balance koşuları için bizleri cesaretlendiren en önemli unsuru oluşturdu.

10K yarışında, erkekler kategorisinde birinciliği 30:27’lik derecesiyle Aykut Taşdemir aldı. Sırasıyla ikinciliği 30:37’lik derecesiyle Kefyalew Deja Burise alırken, üçüncülüğü de 33:25’lik derecesiyle Furkan Boğahan aldı. 10K Kadınlar kategorisinde ise 37:11’lik derecesi ile birinciliği Hasnaa El Bouazzaouı alırken, 41:29 ile Yeliz Ay Yıldız ikinci, 44:31 ile Hüsniye Dursun da üçüncülüğü elde etti.

Yarı Maraton Erkekler Kategorisi’nde 1:06:26’lık derecesi ile Fetene Alemu Regasa ipi göğüsleyerek birinci oldu. Wendmagegn Seid Egiso ise 1:08:33’lük derecesiyle ikinciliği kazanırken, Ahmet Özerk de 1:14:10 ile üçüncülüğün sahibi oldu. Yarı Maraton Kadınlar Kategorisi’nde ise Rahime Çotuk Kolay 1:35:36 ile birinci, Dilge Koçak 1:37:55 ile ikinci, Marianne Yirmibeşoğlu da 1:43:27 ile üçüncü oldu.

NB Eskişehir 10K Koşusu Genel Sıralaması için tıklayınız.

NB Eskişehir 10K Koşusu Kategori Sıralaması için tıklayınız.

NB Eskişehir 21K Koşusu Genel Sıralaması için tıklayınız.

NB Eskişehir 21K Koşusu Kategori Sıralaması için tıklayınız.