New Balance Raheem Sterling ile Sözleşme İmzaladı

Bu sponsorluk ikilinin hem saha içinde ve hem de saha dışında bir araya geldiklerini gösterecek.

Hem kulübünün hem de ülkesinin kahramanı olan Raheem Sterling, New Balance ile güçlerini birleştirerek markanın yeni küresel yüzü oldu.

Brent sokaklarından birinci sınıf bir futbolcuya, Raheem'in yolculuğu bir nesle ilham verdi. Dünya ayaklarının altındayken, İngiliz yıldızın savunmaları yönetme ve sansasyonel goller atma yeteneği, her kıtadan futbol taraftarlarının hayal gücünü harekete geçirdi.

Raheem ve New Balance, Lifestyle ve Performance ürünlerinde iş birliği yapmaya hazırlanıyor. Kariyeri boyunca kültürel bir ikon ve oyunun kurallarını değiştiren bir kişi olan Raheem, kendi platformu aracılığıyla başkalarının hayatlarını iyileştirmeye olan bağlılığını göstermiştir. Bu Raheem’in New Balance'ı seçmesinin en büyük nedenlerinden biridir.

New Balance kurulduğu günden beri,kavramı markanın önemli bir parçası olmuştur. Marka geri vermeye verdiği önemi Raheem’in hayırsever çabalarını destekleyerek de gösteriyor.

Raheem Sterling New Balance ile imza atarken "Büyürken tek hayalim futbol oynamaktı. Brent'te arkadaşlarımla top oynamaktan, 29 Mayıs'taki ilk Şampiyonlar Ligi Finali'ne ve bu yaz memleketimdeki Avrupa Şampiyonası’nda ülkemi temsil etmeye kadar. Hem sahada hem de saha dışında başarmak istediğim çok şey var ve bu ortaklık bana bunu yapma ortamı sağlayacak.’’ Raheem'in sporu aşan yeteneği, New Balance için Lifestyle kategorisi ve yaratıcı tasarımlar da dahil olmak üzere birçok farklı kategoride etkili ve üstün bir rol üstlenmesini sağlayacak

New Balance Pazarlama Direktörü ve Satıştan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Chris Davis şunları söyledi: “New Balance'da elçilerimizin bir marka olarak gerçekten değerlerimizin bir yansıması olduğuna inanıyoruz. Basitçe söylemek gerekirse, bu ilişki futboldan çok daha büyük. Raheem kuşkusuz dünya futbolunun en önde gelen yeteneklerinden biri olarak hem kulüp hem de ülke için oynadığı kilit rol ile kendini kanıtlanmıştır. Topluma geri verme tutkusu, aynı zamanda bu iş birliğinin benzersiz doğasını nasıl fark ettiğimizin odak noktası olacaktır. Dönüştürücü ittifakımız, birlikte yazılan ürün koleksiyonlarını ve hikaye anlatımını sergileyerek Raheem'in benzersiz kişiliğini hem sahada hem de saha dışında yükseltecek.

Raheem'in New Balance’ın küresel mottosu “We Got Now” altında yayınlanan marka için ilk kampanyası “Done Just Talking”, çoğunluğu gençlerden oluşan bir yapım ekibiyle birlikte çekildi ve dezavantajlı gruplardan gençlere rehberlik eden bir yardım kuruluşu olan ReachOut UK tarafından yönetildi.

İlk kampanya, Raheem'in kendi hikayesinin bazı kısımlarını anlatıyor ve onun ve New Balance'ın olumlu sosyal değişimi teşvik etme sözünü yineliyor. Fotoğraf çekimine katılıp sette dikkatleri üzerlerine çeken gençler, yönetmenlik, fotoğrafçılık, kurgu ve styling gibi disiplinleri öğrendiler. Katılan herkese mentorluk fırsatlarına daha uzun vadeli erişim teklif edildi. New Balance Küresel Futbol Sporları Pazarlama Başkanı Andrew McGarty şunları söyledi:

‘‘Raheem Sterling, dünya çapında hem saha içinde hem de saha dışında bir lider olarak tanınmaktadır. Bir oyuncu olarak her şeye sahip; zeka, hız, beceri ve kararlılık. Bir insan olarak, daha da fazlası var. Pek çok değer ve inancı paylaştığı New Balance markasına imza atma konusundaki tutkusunu göstermiştir. Bu, önümüzdeki sezonlarda gerçek bir fark yaratacak özel bir ortaklık ve biz bunu başlatmak için son derece heyecanlıyız.”

Üç kez İngiltere Premier Ligi galibi olan Raheem, maç günlerinde kendisi için yapılan New Balance Furon v6+ kramponları giyecek. Taraftarlar, iş birliğinin bir parçası olarak Futbol ve Lifestyle ürünlerinin özel ve imza sürümlerini bekleyebilirler.

Spor Haberleri

 • New Balance ve Aries, AS Roma İş Birliğini Açıkladı
  New Balance ve Aries, AS Roma İş Birliğini Açıkladı

  New Balance ve İngiliz bir lüks sokak giyim markası olan Aries, İtalyan futbol takımı AS Roma için benzersiz bir işbirliğine imza attı. Yaptıkları iş birliğinin merkezinde, ikisi Tokyo'da AS Roma’nın Yokohama F Marinos ile oynayacağı Japonya turunda giyilecek olan üç özel forma yer alıyor.

 • Tyrese Maxey
  Tyrese Maxey

  New Balance NBA’in Yükselen Yıldızı Tyrese Maxey ile Anlaşma İmzaladı


 • New Balance ve Sadio Mané Anlaşmalarını Uzattı
  New Balance ve Sadio Mané Anlaşmalarını Uzattı

  Liverpool FC ve uluslararası futbol yıldızı Sadio Mané, uzun vadeli sponsoru New Balance tarafından özel bir çift krampon ile ödüllendirildi. Özel Furon 6+ 'Hunt For More' kramponları, New Balance olan ile olan uzun vadeli ilişkisinin genişletilmesini kutluyor.


 • Senegal'in Yıldızı: Sadio Mané
  Senegal'in Yıldızı: Sadio Mané

  Sadio Mané'ye aşina olan herkes,topluluk kavramının onun için ne kadar önemli olduğunu bilir. Liverpool ve Senegal’in süperstarı Mané, şöhret ve manşetlerin büyüsüne kapılmaktan çok, onu güçlü ve zayıf zamanlarında bir şekilde destekleyen insanlara yardım etmeyi tercih ediyor.