Philadelphia 76ers guardı ve NBA'in yükselen yıldızı Tyrese Maxey resmi olarak New Balance'a katıldı. Tyrese'nin oyuna yaklaşımı, tutkusu hem sahanın içinde hem de sahanın dışındaki liderliği, onu markayı temsil etmek için ideal bir sporcu yapıyor. 

Tyrese, "New Balance oyunu baştan aşağı değiştiriyor ve böylesine yenilikçi ve yaratıcı bir markanın parçası olmayı dört gözle bekliyorum. New Balance Basketbol, büyüyen oyuncu kadrosuyla yükselişte ve markayı onların yanında temsil etmek için sabırsızlanıyorum." sözleriyle heyecanını paylaşıyor. 

 Küresel Spor Pazarlaması Basketbol Başkanı Naveen Lokesh, "Ligdeki en yetenekli genç oyunculardan biri olarak, Tyrese'yi New Balance ailesine katmaktan heyecan duyuyoruz" diyor. “New Balance markasının karizmasını ve kişiliğini temsil ediyor. Oyundaki tarzını ve gelecek nesle hem saha içinde hem de saha dışında ilham verme arzusunu daha da vurgulamak için Tyrese ile çalışmaya başlamaktan heyecan duyuyoruz.” sözleriyle Lokesh bu birlikteliğin marka için önemini anlatıyor. 

En yeni marka elçisi olarak Tyrese'nin yüksek düzeyde performans gösterme hırsı ve bağlılığı, New Balance ile olumlu bir etki yaratmasına olanak tanıyacak. Tyrese bu anlaşmayla Kawhi Leonard, Jamal Murray, Zach LaVine, Dejounte Murray, Storm Reid, Jack Harlow, Sydney McLaughlin, Coco Gauff, Raheem Sterling, Sadio Mane gibi isimlere de katılıyor.