Siparişimi iptal edebilir miyim?

Siparişiniz faturalandırılmadıysa iptal edebilirsiniz. Siparişinizi iptal etmek için ” Siparişlerim “ bölümünden iptal etmek istediğin siparişi seç “ Sipariş İptal ” butonuna tıkla ve “ İptal Nedeni “ seçerek işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer siparişin faturalandıysa ve kargoya verildiyse iptal seçeneği aktik olmayacaktır. Ürün, tarafınıza ulaştıktan sonra iade talebi oluşturularak gönderebilirsiniz.

Satın almış olduğum ürün/ürünleri nasıl değiştirebilirim?

newbalance.com.tr’den satın almış olduğunuz ürün/ürünler için değişim yapılamamaktadır. Satın almış olduğunuz ürünü iade edebilir, sahip olmak istediğiniz yeni bir ürün/ürünler için tekrardan sipariş oluşturabilirsiniz.

İade etme süresi kaç gündür?

Tüketici Kanunu’ndaki, “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren ilk on dört (14)  gündür. 

Satın aldığım ürünü nasıl iade edebilirim?

www.newbalance.com.tr adresinden satın aldığınız ürün/ürünlerin iadesi için önce “Hesabım” sekmesinde ilgili siparişinizi seçerek iade adımlarını takip edebilirsiniz. 

İade Adımları

1-     “ Hesabım “ bölümünden “ Siparişlerim’ e tıklayın.

2-     “ Siparişlerim “ bölümünden ilgili siparişin ‘’ Sipariş Detay ‘‘ butonuna tıklayarak siparişin detaylarını görüntüleyin.

3-     “ Sipariş İade “ butonuna tıklayarak iade edilecek ürünün iade nedenini seçin. Birden fazla ürün satın aldıysan iade edilecek ürünleri de seçmeniz gerekmektedir.

4-      Ekranda çıkan iade kargo kodunu not alın.

5-     İade edilecek ürünler ile birlikte faturayı tek bir pakete koyup en yakın Yurtiçi kargo şubesine “ 823606566 ” iade müşteri koduyla teslim edebilirsiniz. 

İade koşulları nelerdir?

İade işlemlerinde iade etmek istediğiniz ürünün, ambalajının/paketinin açılmamış/ kullanılmamış, hasar görmemiş orjinalliğini kaybetmemiş olması gerekmektedir. İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri orijinal kutusu, aksesuarları ve faturası ile göndermelisiniz. Satılabilirliğini kaybetmiş ürünler için cayma hakkı kullanılamaz.

Mağazadan iade/değişim yapabilir miyim?

www.newbalance.com.tr  yapmış olduğunuz alışverişlerinizi mağazalarımızdan iade/değişim yapılmamaktadır. 

Siparişimi iptal/iade ettim, iadesini ne zaman ve nasıl geri alacağım?

Siparişin iptali durumunda kredi kartına yapılan iadelerin güncel ekstrenize yansıması bankanıza göre 48-72 saati bulabilmektedir.

İade edilen ürün tarafımıza ulaştıktığı taktirde gerekli kalite kontrol aşamasından geçtikten sonra iade işlemi başlatılmaktadır.Bu süreç ortalama 10 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir.