İşlem Rehberi

Üye Olma Linkine Tıklanması

www.newbalance.com.tr sitesine üye olmak için anasayfanın sağ üst köşesindeki "YENİ ÜYELİK" seçeneğini tıklayın.

Üyelik Formunun Doldurulması

Açılan sayfada sol tarafta bulunan Ad / Soyad, E-mail, Cep Telefonu, Şifre, Cinsiyet ve “Kontrol Kodu Giriniz” alanlarını eksiksiz doldurun.

Eğer kampanya ve ürünlerden e-mail aracılığıyla haberdar olmak istiyorsanız "Kampanya ve ürünler hakkında e-mail ile bilgilendirilmek istiyorum." başlıklı kutucuğu, kampanya ve ürünlerden sms aracılığıyla haberdar olmak istiyorsanız “Kampanya ve ürünler hakkında sms ile bilgilendirilmek istiyorum” başlıklı kutucuğu işaretleyebilirsiniz."Üyelik Sözleşmesini okudum, onaylıyorum." kutucuğunu işaretleyip "Üye Ol "butonuna tıklayarak üye olabilirsiniz. Sözleşme metnine burada bulunan “Sözleşme Metni İçin Tıklayınız” metnine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Profil Bilgilerinin Görüntülenmesi ve/ya Değişiklik Yapılması

Ana sayfamızda sağ üst tarafta yer alan isminizin yanındaki “Hesabım” başlığına tıklayarak, profilinizi, verdiğiniz siparişlerinizi, iptal edilen siparişlerinizi, favori ürünlerinizi ve takip ettiğiniz ürünleri görüntüleyebilirsiniz. "Üyelik Bilgilerim" sekmesinden; ad, soyad, e-mail, cep telefonu, doğum tarihi, cinsiyet ve kampanya bilgilendirmeleri ile ilgili bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.

"Adres Bilgilerim" sekmesinden yeni adres bilgisi girebilir veya girdiğiniz adresleri düzenleyebilirsiniz. "Siparişlerim" sekmesinden siparişlerinizin sipariş numarasını, sipariş tarihini, tutarını ve durumunu görüntüleyebilir; aynı sayfada yer alan "detay" linkini tıkladığınız zaman ise, siparişlerinizde yer alan ürünlerin kodu, açıklaması ve adedi gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

Üye Giriş AdımlarıÜye Girişi Yapılması

www.newbalance.com.tr adresine girin ve sağ üst köşedeki "Üye Girişi" linkine tıklayın.

Açılan pencerede, üyeliğinizi oluştururken kullandığınız e-posta adresinizi ve belirlediğiniz şifrenizi girin. "Giriş" butonuna basın.

Üyelik Şifresinin Unutulması ve Tekrar Talep Edilmesi

Eğer şifrenizi unuttuysanız "Şifremi Unuttum" linkine tıklayın. Açılan sayfada e-mail alanına üyeliğinizi oluştururken kullandığınız e-posta adresinizi, diğer alana ise “Kontrol Kodu”nu girin ve "Gönder" butonuna basın. Şifreniz size e-posta ile bildirilecektir.

Ürün Satın Alma AdımlarıSitenin Açılması

www.newbalance.com.tr adresine girip alışverişe başlayabilirsiniz.

Sepete Ürün Eklenmesi

Alışveriş yaparken seçtiğiniz ürünleri, renk ve beden tercihlerinizi yaparak, sepetinize "Sepete Ekle" butonu ile ekleyebilirsiniz.

Alışveriş Sepetine Gidilmesi

Sepetinize ürün eklediğinizde; sağ üst tarafta açılan pencere içerisinde sepetinizin özetini görebilirsiniz. Bu pencerede bulunan "Alışverişi Tamamla" butonu ile sepet sayfasına ulaşabilirsiniz. Farklı bir ürün daha sepetinize eklemeyip, direkt satın alma yapmak istiyorsanız, “Alışverişi Bitir” butonuna tıklayarak teslimat adımına geçebilirsiniz.

Alışveriş Sepetinde Değişiklik Yapılması

“Sepetim” sayfasında adet kısmından ürününüzün adetini değiştirebilir, ürününüzün KDV dahil toplam tutarını görebilir veya sepetinizden ürünleri silebilirsiniz.

Alışveriş Sepetinizdeki Ürünlerin Satın Alınması

Sepet sayfasının ilk aşamasında sepetinizdeki ürünleri görüntüleyebilirsiniz. "Siparişi Tamamla" butonuna tıkladığınız zaman eğer üye girişi yapılmadıysa Üye Girişi sayfasına yönlendirileceksiniz. Açılan sayfada, üyeliğinizi oluştururken kullandığınız e-posta adresinizi ve belirlediğiniz şifrenizi girdikten sonra tekrar “Sepetim” sayfasına yönlendirileceksiniz. Burada sepetinizi tekrar kontrol ederek, “Siparişi Tamamla” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Teslimat-Fatura Adresinin Oluşturulması

"Teslimat" sayfasında, siparişinizin daha önce kaydettiğiniz bir adrese teslim edilmesini istiyorsanız, o adresin yanında bulunan “Adresi Seç” butonuna tıklayabilirsiniz. Kayıtlı tek bir adresiniz varsa bu adres zaten seçili gelecektir. Yeni bir adres girmek istiyorsanız, “Yeni Adres Ekle” butonuna tıklayarak yeni adresinizi ilgili alanları doldurarak kaydedebilirsiniz. Faturanızın, teslimat adresinizden farklı bir adrese gönderilmesini istiyorsanız “Fatura için farklı adres kullanmak istiyorum.” kutucuğunu tıklayabilirsiniz. Bu durumda kayıtlı adreslerinizin yanında “Fatura Adresi Olarak Seç” kutucuğu belirecektir. Fatura adresinizi de seçtikten sonra, “Devam Et” butonunu tıklayarak işleme devam edebilirsiniz.

Ödeme Bilgilerinin Siteye Girilmesi

Açılan sayfada kredi kartınız ile ilgili bilgileri ilgili alanlara girmeniz ve “Siparişi Tamamla” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Ödeme sayfasında Adres Özeti ve Ürün Özeti sekmeleri ile seçtiğiniz teslimat ve fatura adreslerini kontrol edebilir, satın alacağınız ürünlerin detaylarını görebilirsiniz.

Ön Bilgilendirme Formu ile Satış Sözleşmesi’ni okuyarak onaylamanız gerekmektedir.

Siparişin Tamamlanması

Ödeme için bilgilerinizi doğru girdiğinizde siparişinizin tamamlandığını belirten bir sayfa karşınıza gelecektir. Bu sayfada sipariş numaranız bulunmaktadır. Siparişiniz ile ilgili bilgiler aynı şekilde e-posta adresinize de gönderilmektedir. Kredi Kartı veya Banka Kartı ile verilen siparişlerde ilgili bankanın 3D arayüzünü yönlendirilecek ve cep telefonunuza ilgili işlem için SMS ile gelen şifreyi girmeniz istenecektir. Siparişiniz tamamlandıktan sonra; bankanız ya da New Balance, siparişiniz için sizden teyid almak amacıyla kayıtlı cep telefonunuz ya da e-mailiniz aracılığıyla sizinle iletişime geçebilir. Kayıtlı iletişim bilgilerinizden size ulaşılamaz ise güvenlik sebebiyle iptal edilebilmektedir. Siparişinizin banka tarafından onay alabilmesi için; bankanızda ve sitemizde kayıtlı kişisel iletişim bilgilerinizin güncellenmiş olması gerekmektedir.

Bilgilendirme

İşleminiz tamamlanmadan önce bilginize sunulacak mesafeli satış sözleşmesini satış tamamlandıktan sonra sisteme gireceğiniz elektronik posta adresinize göndereceğiz ve altı ay süreyle sizin için saklayacağız. Satış tamamlandıktan sonra internet sitemiz üzerinden mesafeli satış sözleşmesine ulaşmanız mümkün olmayacaktır. Siparişiniz tamamlanmadan önce girdiğiniz verilerin doğruluğunu kontrol edebilmeniz amacıyla sipariş özetiniz ekrana yansıyacaktır. Bu aşamada siparişin tamamlanmasından önce  butonunu kullanarak siparişinizi durdurabilir ve isterseniz sol taraftaki adımlardan sepetin istediğiniz aşamasına tıklayarak o aşamaya tekrar gidebilir ve değişiklik yapabilirsiniz.